7 faktů o spiritistické tabulce Ouija, o kterých jste doposud možná ani nepřemýšleli

Spiritistická tabulka Ouija má dlouhou, děsivou a komplikovanou historii. Poprvé byla navržena v roce 1890 a za poslední století se stala velice populární především v amerických domácnostech. Ale jaká jsou skutečná fakta o této tabulce? Jaká je její historie, co znamená její název, proč vznikla a má vůbec nějaká pravidla?

Název

Své jméno Ouija dostala tabulka poté, co byla sama dotázána, jaký název by si přála.

Co znamená jméno Ouija?

Poté, co si tabulka vybrala sama své jméno, byla dotázána, co vlastně Ouija znamená. Odpověděla „hodně štěstí“.

„Planchette“

Posuvný ukazatel s lupou umístěnou ve středu se nazývá „planchette“ a ve skutečnosti jeho kořeny sahají až do doby viktoriánských seancí.

Náhodná smrt majitele?

William Fuld získal výhradní práva k výrobě a prodeji spiritistických tabulek Ouija a na jejich prodeji tak nashromáždil veliké bohatství. Údajně mu Ouija jednoho dne řekla, aby postavil novou budovu, díky které bude připraven na další velký obchod. Při dohlížení na stavbu v Baltimoru ale zemřel při nešťastné nehodě, kdy se zřítil k zemi.

Posmrtné uznání

Výrobce tabulky Elijah Bond, nikdy neobdržel řádné uznání za vytvoření tabulky. V roce 2007 však sběratel a fanoušek jeho díla Robert Murch postavil náhrobní kámen na neoznačený Bondův hrob a vytesal do něj spiritistickou tabulku.

Popularita v první polovině 20. století

Hry s Ouijou byly velmi populární během a po skončení první světové války. V roce 1920 se jí prodalo na 3 milióny kusů. Byla téměř v každé domácnosti v Americe.

Čeho se vyvarovat?

Existuje dalších několik varování ke hře se spiritistickou tabulkou Ouija – nepoužívejte ji, když jste sami doma, na hřbitově, pod nějakým vlivem nebo když se cítíte unavení, abyste nenaštvali ducha.

Zdroj: https://list25.com/25-spooky-ouija-board-facts/

Facebook Komentáře