Strašidelné příběhy, posedlost démony a nevysvětlitelné vraždy? Tato témata stále přitahují a my jsme nalezli 5 dalších, které stojí za zmínku

Strašidelné příběhy s tématikou posedlostí démonů je stále více populární – vyhledáváme je na internetu, ve filmech, knihách a rádi posloucháme příběhy, které se nemusí zdát až tak daleko od pravdy. Ačkoli neexistuje žádný způsob, jak pravdivost těchto příběhů dokázat, stále jsou horkým tématem, které nám nedá spát. Příběhů o zlu, peklu, ďáblu a vymítání je spoustu, je velmi těžké vybrat ty nejzajímavější z nich, ale my jsme se o to přesto pokusili. A tady jsou!

Elizabeth Knapp

20 let před salemskými čarodějnickými procesy sloužila tato dívka v domě Samuela Willarda, prominentního puritánského kazatele. Když Elizabeth začaly přepadat násilnické sklony, Willard konzultoval její stav s místním lékařem, který sám nevědel, co její záchvaty násilí způsobuje. Mluvila tlumeným hlubokým hlasem a nazývala kazatela „velkým černým mizerou, který lidem říká pouhé lži“. Bohužel, o tom, co se s ní stalo později, již nejsou žádné záznamy.

Panenka Robert

Tato panenka údajně pronásledovala obyvatele městečka Key West už více než sto let. Malý chlapec Gene Otto tuto panenku miloval, ovšem jakmile se začaly dít podivné a ošklivé věci, vždy řekl: „To Robert udělal.“ Po děsivém chichotání, putování z místnosti do místnosti a sousedském okolí, byla panenka uložena do podkroví. Když Gene dům zdědil, opět přinesl panenku zpět z podkroví. Říká se, že panenka dovedla jeho ženu k šílenství. Nyní ji můžete obdivovat v muzeu Fort East Martello.

Židovská krabice na víno

Tato stará židovská krabice na víno byla ve vlastnictví člověka, jenž přežil dobu holocaustu. Majitel řekl své dceři, aby ji nikdy neotevírala, protože uvnitř se skrývá démon. Dcera nakonec krabici prodala obchodníkovi jménem Mannis, který na podobné báchorky nevěřil a proto krabici otevřel. Později byl jeho obchod zničen, aniž by byl odcizen jakýkoliv majetek. Žárovky samy praskaly a byl slyšet hlasitý křik. Když Mannis dal krabici své matce, pět minut poté zemřela na mrtvici.

Rodina Smurlových

Příběh známý také jako pronásledování rodiny Smurlových. Tato rodina tvrdí, že jejich dům byl posednut démonem od roku 1974 do 1989. Vše začalo hlasitým hlukem a nepříjemnými zápachy a pokračovalo až k násilným aktivitám, hozeným psem proti zdi a dcerou, jež nějaká síla strčila ze schodů. Smurlovi zažívali všechny druhy hrůz, které přivedly pozornost démonologů, kněží, psychologů i médií. Zatímco někteří je podpořili, jiní tvrdili, že se jedná o podvod.

H.H. Holmes

Psychopat, umělec a první sériový vrah v Americe, který vybudoval hrad s labyrintem skrytých komnat, místností a oddílů, kde držel své oběti (zejména ženy) předtím, než je mučil a zabil. Když byl dopaden, přinal, že zavraždil 27 lidí, ovšem vyšetřovatelé se domnívali, že počet vražd byl mohl být mnohem vyšší a sahat až k číslu 200. Mnozí věřili, že jediný způsob, jak mohl vykonat tak hrůzostrašné věci, je posedlost Satanem. Sám Holmes tvrdil, že už se s ďáblem v sobě narodil a před vražděním nemůže utéct stejně, jako básník neuteče před svou inspirací.

Zdroj: https://list25.com/25-horrible-demonic-possessions-that-could-be-true/

Facebook Komentáře