5 šílených věcí, které jsou v jiných kulturách považovány za naprosto normální

Každá země má své vlastní zákony, tradice, pravidla a specifické rysy, které se jiným kulturám  mohou zdát zvláštní a nepochopitelné. Svět je úžasné a rozmanité místo a těchto 5 skutečností to jen dokazuje.

Některé indické ženy se provdávají za stromy

Ve védské astrologii se věří, že lidé, kteří jsou pod silným vlivem Marsu, se nenarodili pro šťastná manželství. Říká se jim manglik a existují dokonce sekce, kde se mohou tito lidé vzájemně mísit. Předpokládá se totiž, že jeden manglik je schopen neutralizovat vliv jiného manglika. Situace je ovšem velmi obtížná pro ženy tohoto typu. Lidé v Indii jsou předsvědčeni o tom, že žena manglik může negativně ovlivnit zdraví svého manžela, proto jsou tyto ženy nejdříve donuceny provdat se za strom, aby prokletí Marsu přešlo na něj. Po obřadu se strom pokácí, spálí a žena se pak může vdát za muže. Muži žádným takovým procesem projít nemusí.

Metro, procházející blokem bytů v Číně

Extrémně atypické architektonické řešení v čínském městě Chongqing, kde se nachází železniční stanice Liziba uvnitř obytné budovy. Vlaky projíždějí v úrovni 6. poschodí a přináší s sebou jak obdiv, tak velké rozhořčení.

V Pákistánu se na jedné motorce vozí celá rodina

Taková situace není ani bezpečná ani pohodlná, ale v Pákistánu a mnoha dalších zemích je velmi často k vidění. Někdy chudoba nedává lidem jinou možnost než dělat zvláštní a nebezpečné věci.

V Egyptě mají zcela odlišná dopravní pravidla

V Egyptě můžete řídit jakýmkoliv způsobem, aniž byste se báli, že přijdete o řidičské oprávnění. Samozřejmě, tento typ jízdy často tvoří dopravní zácpy, nouzové situace a mnoho nebezpečí pro všechny řidiče i lidi, co jezdí na kole nebo jdou pěšky. Oficiálně jsou dopravní předpisy v Egyptě stejné jako v celém svět, ale skutečností je, že policisté zde příliš něvěnují pozornost porušování dopravních zákonů.

V Austrálii jsou lidé pokutováni za neúčast u voleb

Austrálie je jednou ze zemí, kde se od lidí vyžaduje, aby zaplatili pokutu za neúčast u voleb. Pokuta není nijak vysoká, ale přesto je to trest. Například v roce 2010 se v Tasmánii nezúčastnilo voleb 6 000 lidí a každý z nich byl pokutován částkou v přepočtu zhruba 570 korun.

Zdroj: https://brightside.me/wonder-curiosities/16-crazy-things-that-are-considered-normal-in-other-countries-592560/

Facebook Komentáře