losos

7 potravin, které jsou zdravé nejen pro vás, ale i pro vašeho čtyřnohého mazlíčka

7 potravin, které jsou zdravé nejen pro vás, ale i pro vašeho čtyřnohého mazlíčka

  • Vejce

Vajíčko je skvělý zdroj kvalitních bílkovin, riboflavinu, ale také selenu. Zejména psíkům, kteří potřebují nutně doplnit protein, prospěje. Jen pozor na jeho konzistenci  –  vždycky by se mělo podávat vařené.

  • Lněné semínko

Výživná zásobárna omega-3 mastných kyselin nejen pro člověka, ale i pro našeho domácího mazlíčka. Skvěle fungují jako přirozená podpora růstu srsti a ocení ho zejména starší čtyřnozí kamarádi.

  • Zelené fazolky

Ideální surovina na doplnění vlákniny pro psíky, které trápí lehká nadváha. Nahraďte část jejich stravy zelenými fazolkami a za pár týdnů uvidíte ten rozdíl.

  • Losos

Další skvělý zdroj omega-3 mastných kyselin a zároveň prokazatelný lék na zlepšení imunity. Při pravidelném podávání rybího tuku nebo čerstvého lososa navíc pozitivně ovlivníte také hustotu srsti vašeho domácího mazlíčka. Zaručeně.

losos

  • Ovesná kaše

Ovesná kaše je skvělou zásobárnou probiotik. Psům by se měla podávat uvařená a neslazená. Navíc poslouží jako ideální zdroj kvalitních sacharidů těm, kteří jsou alergičtí na pšenici. Probiotika ocení hlavně ti, které čas od času potrápí trávicí obtíže.

  • Jablko

Jablko je skvělým zdrojem vlákniny a vitamínů A a C, které přirozeně podporují imunitu a stejně jako v případě lidí, omezují riziko vzniku některých druhů rakoviny. Pozor si dávejte jen na pecky – obsahují kyanid, který může vašemu mazlíčkovi uškodit.

  • Jogurt

Zásobárna vápníku, probiotik a bílkovin pro vašeho psíka. Vápník posiluje kostru, a tudíž je jeho zvýšený příjem důležitý zejména u štěňat. Pokud váš čtyřnohý kamarád trpí nadváhou, dejte přednost nízkokalorickým, a v případě alergie na laktózu – bez-laktózovým.

potraviny

Zdroj: https://moderndogmagazine.com/

 

Facebook Komentáře