Neefektivní návyky

8 věcí, o kterých si myslíme, že jsou efektivní, ale ve skutečnosti nefungují

1) Při čekání u doktora si přesedáváme z místa na místo (a co nejblíž k ordinaci) přestože víme, že pořadí je předem dané. Čeho tím vlastně chceme dosáhnout? Těžko říct, ale dušička má na chvilku klid.

2) Díváme se v práci upřeně na hodiny a tajně doufáme, že tím urychlíme čas. Kdo si myslíme, že jsme? Hermiona Grangerová?

Neefektivní návyky

 

3) Děláme si seznamy – na všechno, abychom se cítili produktivnější. Ve finále zapomeneme nejen na to, kam jsme ho schovali, ale taky na to, že kromě vytváření seznamů je zapotřebí začít něco skutečně dělat.

4) Když si kupujeme zboží v supermarketu, automaticky sáhneme až po tom druhém nebo třetím, protože je určitě „lepší“ a „méně osahaný“. Zejména my ženy si na tuto praktiku potrpíme, že ano?

5) Při otáčení klikou na veřejných záchodcích nebo ve vlaku se jí dotýkáme jen tak „zlehka“, jakoby to mělo snížit množství bakterií, které na nás přesednou. Dobře, tohle je sporné. Pravidlo 3 sekund přeci také funguje nebo ne?

Neefektivní návyky

6) Máme svoje šťastné a nešťastné oblečení a třídíme ho na základě toho, co jsme v něm prožili. Pak je potřeba si dávat velký pozor, abychom jednotlivým „kouskům“ nepokazili jejich energii novým, negativním zážitkem.

7) Když něco hledáme, na malý okamžik danou věc hledat přestaneme, aby měla zase ona šanci najít si cestu k nám. Ehm, bylo by fajn, kdyby se ty klíče občas teleportovaly. Hlavně ve chvíli, kdy nám zbývá přesně 5 minut do odjezdu autobusu. Který jezdí jednou za půl hodiny.

8) Než se pustíme do práce, uklidíme si svůj prostor, vypijeme dva hrnky kávy a napíšeme si seznam, abychom byli výkonnější. Abychom ve finále zjistili, že do práce jsme neudělali nic, ale strávili jsme skvělé dvě hodiny prokrastinací.

Zdroj: http://www.cracked.com/ – inspirace, ale článek vycházel hlavně z mé hlavy.

Facebook Komentáře