Margaret

81-letá vdova Margaret slaví porážku rakoviny prsu netradičním způsobem – skočila si padákem z 4 600 metrů

Margaret

Vdova Margaret z Bristolu se po pořážce rakoviny, která ji zachvátila před pěti lety, rozhodla, že svůj život bude žít naplno. Její oslava spočívala v seskoku z 4 600 metrů v jejích 81 letech. „Byla to skvělá zkušenost.“ řekla Margaret Mall po svém prvním skoku.

 

„Byl to pěkný fofr, jakmile jsem se dostala ke dveřím letadla a vyskočila, bylo to velmi zvláštní, ale ten pocit, jakmile jste ve vzduchu, je nepopsatelný.“ Ještě dodala: „Je spousta starších lidí, kteří jsou na tom stejně jako já, chtějí žit svůj život, bavit se a být i trochu divocí.“

Margaret

„Když jsem přišla za svými doktory, aby mi podepsali povolení k seskoku, mysleli si, že jsem blázen a řekli ne. Ale nakonec jsem je přesvědčila. Prostě jsem jim řekla, že jen letíte 4 600 metrů, otevřete dveře a vykročíte. A znělo to skvěle.“

Margaret

Margaret skákala s odborníkem na telišti Dunkeswell poblíž Honitonu v Devonu. Její děti s ní přišly oslavit její úspěch a sledovaly její dobrodružství. „Neradi se dívají, když piji alkohol nebo si dám cigaretu, ale stejně to dělám,“ řekla Margaret.

Margaret

Margaret, jejíž manžel Emil zemřel před 22 lety, získala více než v přepočtu 28 000 korun ze sponzorských peněz pro charitu Contact the Elderly. Řekla, že se stále cítí být osamělá a doufá, že její seskok pomůže změnit vnímání mladých lidí o seniorech. „Mladí si často myslí, že stáří znamená jen zkázu a temnotu, a to se musí změnit,“ dodala odvážná Margaret.

 

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/news/real-life-stories/gran-81-celebrates-beating-breast-12995400

Facebook Komentáře