Co nového a hlavně bizarního přinesl letošní rok v potravinářském průmyslu? Rozhodně budete překvapeni

21. století se nese spíše v duchu „žijeme, abychom jedli“ než „jíme, abychom žili“. Množství jídla, které se denně vyhodí je něco, co se nedá přehlédnout, ale přesto se zavádějí nové a nové potravinářské výmysly, které nás svou specifickou chutí i vzhledem lákají k dalšímu ochutnávání. A v letošním roce tomu nebylo jinak. Zde je seznam 7 inovativních pokrmů, které se v roce 2018 objevily v nabídce.

Pivo rámen

Zřejmě si myslíte, že se teď jedná o alkoholický nápoj, ale není tomu tak. Jedná se o studenou polévku rámen s pěnou vytvořenou z vaječných bílků a želatiny a je podávána v chlazeném pivním půllitru. Tento neotřelý nápad na servírování se zrodil v kanadském Vancouveru, nicméně receptura pochází z japonských restaurací.

Modro-zelená polévka rámen

Další verze polévky rámen, tentokrát v modro-zeleném provedení s výtažky z řas Spirulina. Podává se v Tokiu s přidáním vajec, čerstvých zelených plodů, kuřecích plátků a vepřového masa. Modro-zelený rámen nabízí nízký obsah tuku a velmi jemnou chuť.

Zmrzlina z živočišného uhlí

Oblíbená kavárna v Londýně vám může nabídnout neobvyklou černou zmrzlinu, která je vyrobena z živočišného uhlí.

Sýrové rybí párky

Nic takového jinde nenajdete než v Koreji. Rybí párky se sýrovou příchutí rozhodně stojí za to vyzkoušet. A nebo raději ne?

Kečup pro psy

Rádí si obohacujete chuť jídel o různé omáčky, kečupy, majonézy a tak podobně? Vaši psí mazlíčci to cítí stejně. K obvyklým krmivům jim můžete tentokrát podávat i psí omáčku, která je jistě potěší.

Lenináda

Co vám vznikne spojením slov Lenin a limonáda? Lenináda! Vysvětlení proč Lenináda vám zřejmě nejsme schopni podat, ale můžeme vám alespoň říct, jaké chutě nabízí – grapefruit, citrón, třešeň a citrusové plody pro osvěžující pocit.

Umělecká pizza

Tento kousek pizzy je hotový obraz sám o sobě. Je pokryt borůvkami a květinami.

Zdroj: https://banter.fun/with-2018-came-these-bizarre-foods/

Facebook Komentáře