Ernestine Sheperd, 82letá sportovkyně, která se ještě rozhodně nechystá do důchodu

Mnoho z nás se neustále snaží každý týden začít s lepším životním stylem, ale nějakým způsobem se nás ta prokrastinace ne a ne pustit. Ovšem po jednom jediném setkání s Ernestine Sheperd z Baltimoru, bychom se jistě už nezdráhali začít a vydržet. Ernestine je nejstarší kulturistka, která letos oslavila 82. narozeniny a ještě stále se účastní soutěží a maratonů.

Ernestine po většinu svého života nebyla tak aktivní osobou, jak se může na první pohled zdát, cvičení ráda neměla a své tělo začala formovat až ve věku 56 let společně se svou sestrou. Zamilovaly se do aerobiku a začali se účastnit nejrůznějších sportovních soutěží. V roce 2010 přišel úspěch v podobě zapsání do Guinnessovy knihy světových rekordů jako nejstraší kulturistky na světě.

Ernestine začíná každé ráno ve 3:00, kdy medituje a poté se vydá běhat. V 8:00 ráno začne se svými osobními tréninky a do postele jde nejpozdějí ve 22:00 večer. Vaření pro rodinu je práce jejího milujícího manžela Colina, za kterého je provdaná již 60 let. Její strava obsahuje především rýži, kuřecí prsa, kaštany, obiloviny, vejce a velké množství vody.

Ernestine všechny ujišťuje o tom, že se o své tělo mohou starat v každém věku. Nejobtížnější je zůstat svým vlastním fanouškem i přesto, že není nikdo, kdo by vás přiměl pokračovat v tom, co děláte.

Zdroj: https://brightside.me/wonder-people/the-fittest-grandma-in-the-world-celebrates-her-80th-birthday-180505/

Facebook Komentáře