Letenky

Existují ještě vůbec skutečně levné letenky?

Cestování se stává stále zajímavějším a oblíbenějším. S tím také roste zájem o to, cestovat co nejlevněji. Na internetu najdete celou řadu různých blogerů, kteří píší o levných letenkách. Ale je to skutečně tak? Komu se levné letenky vyplatí a komu ne? O tom je náš nový článek!

Letenky

Levné letenky nejsou vhodné pro každého

Tak v první řadě se sluší narovinu říci, že levné letenky skutečně existují. Jejich shánění není ani tak náročné, jakože je spíše hodně o kompromisech. Levné letenky zkrátka nejsou pro každého a je nutné se připravit na to, že pokud na cestování chcete co nejvíce ušetřit, musíte se také co nejvíce uskromnit. Samozřejmě platí, že čím méně zavazadel tím lépe a podobně. Možná také potkáváte reklamy na letenky za pár stovek. Můžeme si uvést krásný příklad toho, jak je to s takovou letenkou reálně.

Do Londýna za pár kaček…

Letenky

Vezměme si například, že vám v emailu přistane reklama na letenky do Londýna za 380 Kč. To je samozřejmě paráda, nicméně se připravte na to, že pokud chcete letět za tuto cenu, čeká vás řada ústupků. Začít můžeme již zmíněnými zavazadly. U takových levných letenek většinou počítejte s možností pouze příručního zavazadla do 10 kg. Pokud tedy potřebujete na vaši cestu více věcí, pak tato varianta není úplně ideální. Příplatek za jedno zavazadlo může ve výsledku vyjít dráže než samotná letenka. Příplatek se může pohybovat i kolem 600 Kč.

Letenka

Pokud navíc letíte ve dvou a chcete místa vedle sebe, nebo si například chcete vybrat místo u okýnka, počítejte také za příplatek za možnosti si vybrat. Příplatků může být celá řada, například za předností nástup do letadla nebo za nejrůznější pojištění letu. Cena letenky se tedy může vyšplhat z 380 Kč klidně i na 2 000 Kč. V takovém případě je ideální podívat se, zda daná letecká společnost nenabízí například dražší letenku, která už ovšem zahrnuje alespoň odbavení 20 kg zavazadla a výběr místa. Ve výsledku to totiž vyjde mnohem levněji než si vše jednotlivě připlácet k základní letence.

Termínu se budete muset přizpůsobit

letenka

Při nákupu levných letenek je také nutné počítat s tím, že termín se nepřizpůsobí vám, ale budete se muset přizpůsobit vy jemu. Pokud tedy hledáte letenky na konkrétní termín, je téměř jisté, že ty nejlevnější se vám sehnat nepodaří. Pokud jste ale flexibilní, pak by pro vás tato situace neměla být problémem.

Kde sehnat levné letenky

Pokud si ale vystačí se základní nabídkou a zajímá vás, kde takové levné letenky sehnat. Máme pro vás připraveno pár tipů. Velké slevy v poslední době nabízí například nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Variantou jak si slevy pohlídat, je přihlášení k newsletteru přímo na webu letecké společnosti. Pokud ale chcete mít po kupě nejrůznější slevy, od různých leteckých společností, pak doporučujeme využívat portály, jako je například pelikan.cz nebo letenkylevne.cz. Tyto weby buď posílají newslettery, nebo jejich nabídky můžete sledovat na sociálních sítích.

 

 

 

 

Facebook Komentáře