aktivita

Fyzická aktivita je důležitá v každém věku, ale víte, které cviky jsou pro vás ve vašem věku vhodné?

aktivita

Cvičení je důležité pro naše fyzické a psychické zdraví, ale určité cviky jsou vhodné jen pro některé věkové skupiny. Mladí mají totiž vyšší odlonost vůči bolesti než starší lidé. Ovšem denodenní cvičení v posilovně nezaručuje zdravé tělo. Je třeba vědět, co je pro vás nejlepší, abyste si dlouhodobě neublížili.

Věk 20-29

V této fázi života naše svaly stále rostou a naše energie je na té nejlepší úrovni. 30minutový trénink je skvělý pro budování svalů. Určitě se soustřeďte na kardio cvičení jako je běh, jízda na kole, jogging a tak dále. V podstatě lze říci, že v tomto věku jsou vhodná jakákoliv cvičení. Jako tip můžete brát následující:

Kickbox

aktivita

Kickbox je kombinací bojových sportů s prvky kopání a boxování. Jedná se o tvrdé cvičení, které vyžaduje výbušnou energii a silnou vytrvalost. Pokud se chcete věnovat kickboxu, očekávejte striktní disciplínu a rutinu. Chcete-li ztratit váhu a nabrat svaly, kickbox je naprosto ideální, navíc si osvojíte i něco málo ze sebeobrany.

Spinning

aktivita

Kardio cvičení, u kterého si musíte být opravdu jistí, že už máte nějakou výdrž. Je sice náročné, ale je také perfektní pro tvarování stehen a obecně svalů na nohou.

Výcvikový tábor

aktivita

Možná máte tento termín spojený s vojáky nebo policisty, ale věřte nebo ne, výcvikové tábory existují i pro lidi, kteří se nesoustředí na tuto profesi. O náročnosti tréninku zřejmě mluvit nemusíme, je jasné, že takový tábor vyžaduje jistou míru síly a vytrvalosti. Nelze doporučit každému, jelikož jsou v něm zahrnuté disciplíny jako šplhání, skákání, „větrné mlýny“ a podobně. Není pro každého, ale pokud si troufáte na další stupeň zátěže, je pro vás ideální.

Věk 30-39

aktivita

Jakmile lidé dosáhnout 30 let, jejich metabolismus se začne zpomalovat, což vede k posílení tuku a potížím při snížování hmotnosti. Váha svalů se začíná snižovat společně s hustotou kostí, což by nás právě mělo donutit k pravidelnému zdravému cvičení. Nejlepší volbou v této věkové skupině jsou chůze, jízda na kole, běhání nebo plavání nejméně 5 dní v týdnů po dobu minimálně 30 minut. Navíc takový aerobik dokáže na základě studií zvýšit rychlost metabolismu až o 25%.

Věk 40-49

aktivita

V tomto věku začíná klesat přirozená stavba těla, která udržuje náš postoj. Chcete-li mít držení těla správné, ujistěte se, že do svého režimu zahrnete cvičení vhodná pro rovnováhu společně s kardiem. Pilates nebo jóga jsou nejlepším řešením, jak opět získat dobré držení těla.

Věk 50 a výše

Cvičení v takovém věku může být zpočátku velmi obtížné, ale je důležité udržovat fyzickou aktivitu, protože pomáhá ve funkci životně důležitých orgánů jako jsou plíce a srdce například. Jednoduchá cvičení také kontrolují krevní tlak, hladinu cholesterolu a pomáhají jako prevence před vznikem cukrovky. Navíc jako bonus vedou ke zdravému spánku.

 

Stačí i malé a jednoduché pohyby jako například při golfu, procházkách v parku nebo dokonce zahrádkářství. Mějte na paměti, že sem tam nějaká fyzická aktivita je vždy lepší než žádná. Pokud se ovšem chcete zapojit do něčeho náročnějšího, například plavání, je lepší nejdříve zajít za svým lékařem pro radu.

 

Co můžete zařadit do vašeho denního režimu:

 

Aerobik

5minutový lehký aerobik každý den udržuje zdravé klouby a hladinu cholesterolu.

Zvedání rukou

aktivita

Jednoduché, ale velmi účinné cvičení pro držení horní části těla a tok krve. Začněte pomalým zvedáním rukou nad hlavu, ujistěte se, že máte rovná záda a držte několik vteřin nebo minut. Poté ruce pomalu vraťte do původní pozice. Několikrát opakujte.

Zdroj: https://banter.fun/most-suitable-workout-according-to-your-age/

Facebook Komentáře