Jak aplikovat parfém, aby voněl lépe a vydržel co nejdéle? Stačí k tomu dodržet těchto pár jednoduchých pravidel

Drahé parfémy vám nezaručí dlouhou trvanlivost a vůni, dokonce i přírodní vůně mohou déle vonět, když se použijí správně. Ať už preferujete jakékoliv značky, cenu nebo výrobce, neaplikujete-li parfém správným způsobem, je to jen zbytečné plýtvání.

 

Nemíchejte různé parfémy

Nikdy nekombinujte různorodou skupinu vonných látek. Jakmile v drogérii budete nakupovat parfém, deodorant nebo tělové krémy, vždy se soustřeďte na jednoho výrobce a jednu kosmeticou řadu. Příliš odlišné produkty pouze zapříčíní, že pro vaše okolí nebudete příjemně vonět. Ohledně deodorantů a tělových krémů uděláte nejlépe, nebudou-li mít žádnou vůni.

 

Každá vůně má svůj čas

Vždy pamatujte na to, že vůně není určená pro váš nos, ale pro nos ostatních lidí kolem vás. Používání správné vůně ve správný čas je zásadním pravidlem. Během dne byste měli zvolit lehké vůně a během noci, pokud jdete například na večírek, můžete použít silnější vůni parfému.

 

Aplikace na kůži nebo na oblečení?

To je vždy velké dilema. Ale jednou pro vždy – parfém by se měl nanášet vždy jen na kůži. Oblečení z kožešin, bavlny, vlny nebo ložní prádlo jsou velmi dobré pro zachycení různých pachů a vůní. Pamatujte, že parfém se na některých typech tkanin může držet i po celý rok, takže pokud rádi měníte vůně, nikdy parfém neaplikujte na oblečení. Kromě toho, parfémy na oblečení mohou vytvořit skvrny, které mohou vaše oblíbené kousky zničit.

 

Parfém neroztírejte

Nejčastější chybou, jaké se můžete dopustit, je roztírání parfému ihned po nanesení na kůži. Například tření zápěstí o sebe poškozuje molekuly vůně a rychleji tak vyprchá. Pokud chcete zachovat vůni parfému, pouze ho nastříkejte a nechte uschnout.

 

Na jaká místa by se měl parfém nanášet?

• Za uši a na zápěstí – na těchto místech jsou cévy velmi blízko povrchu pokožky a teplota pomáhá vůni dobře šířit, pouze se vyvarujte parfémů na bázi oleje, protože za ušima je mnoho tukových žláz.

• Vlasy – chloupky a vlasy mají tendenci dobře zachycovat vůně, vyhněte se parfémům s alkoholem, na bázi oleje nebo tuhým parfémům, vůni nanášejte na vlasy vždy přes kartáč, na který nastříkáte požadovaný parfém.

• Zadní část krku – jedná se o nejúčinnější oblast, ovšem na toto místo by se měly parfémy nanášet pouze v zimním období.

Zdroj: https://banter.fun/how-to-use-perfumes-so-that-they-last-for-long-time/

Facebook Komentáře