vstávání

Jaké výhody vám může přinést brzké ranní vstávání? Budete produktivnější a budete mít ze sebe skvělý pocit

vstávání

Je obecně známo, že ráno je nejproduktivnější část dne, ovšem ne každý je ranní ptáče. Rádi si přispíme, ale pak doháníme práci po večerech, kdy ve většině případech chceme zažívat klid u televize nebo ve společnosti blízkých lidí. Ovšem zkoušeli jste někdy experimentovat a přivstat si  například ještě před šestou hodinou ranní? Možná byste se divili, kolik toho stihnete a jak naopak budete plní síly v následujících dnech. Vstávání v 5:30 vám dává mnohem více času na to, abyste dělali věci, které jsou potřeba během dne udělat. Přechod z noční sovy na ranní ptáče významně posíli produktuvitu jak v profesním, tak osobním životě.

 

Dejte si ráno načas

vstávání

Vyskočit pozdě z postele, rychle se obléct, letět do kanceláře a hned se pustit do práce nemá zřejmě nikdo rád. Přesto to spousta z nás takto praktikuje. Přivstat si a mít hodinu nebo dvě čas, dopřát si kávu, přečíst noviny a zorganizovat si den, který vás čeká, vám ale dodá mnohem více energie, než se může na první pohled zdát. Nejste ve spěchu, což znamená, že nejste ani ve stresu. Budete se cítit klidnější i jistější v tom, co děláte.

 

Nové návyky

vstávání

Rozvýjení nových zvyků je zásadní pro naše lepší já. Vytváření vlastního ranního rituálu nám pomůže uspořádat denní rutinu a to včetně víkendů. Díky novým návykům si každé ráno dokážeme uspořádat naše staré zvyky a budeme-li se držet plánu, který si na začátku dne stanovíme, nám lépe pomůže stihnout vše, co musíme.

 

Získávání formy

vstávání

Když se probudíte brzy, čas navíc vám dává možnosti pracovat nejen na svém duševním stavu, ale i tělesném. Než vyčerpáte mozek v práci, můžete se jít ráno projít po okolí nebo si zajít do posilovny. Samozřejmě jsou i jiné části dne, než vše vyřešit ráno, ale určitě všichni z vlastní zkušenosti známe to, že se naše plány během dne mohou často měnit v důsledku nenadálých situací. Ranní cvičení nemůže být na druhou stranu nikdy zrušeno.

 

Vychutnejte si klid a ticho

vstávání

Žádná auta, žádný hluk z televize, žádné křičící děti, jen ticho. Brzká rána jsou opravdu klidná, nic vás nebude rušit od důležitých úkolů, snadno si dáte své myšlenky dohromady a efektivně se zaměříte na to, co je potřeba v danou chvíli udělat. Například Jeremy Korst, bývalý generální ředitel společnosti Microsoft, vstává mezi 3:30-4:00. A to ze dvou důvodů – jasná mysl a klid. Během následujících dvou hodin ráno obvykle provádí veškerou svou práci, která vyžaduje soustředěnost bez rozptylování.

 

Neztrácíte čas

vstávání

Nikdo nemá rád dopravní špičky a časný start může zlepšit i tyto situace. Pokud dojíždíte hromadnou dopravou, bude méně rušná a čeká vás příjemnější a rychlejší cesta. Jezdíte-li autem, výrazně si zkrátíte cestu do práce tím, že nebude žádný provoz. A co by bylo úplně nejlepší? Čas navíc můžete využít tak, že do práce začnete dojíždět na kole nebo chodit i pěšky.

 

Zdravá snídaně

vstávání

Snídaně je často označována za nejdůležitější jídlo dne. Podle nejnovějších studií bychom měli konzumovat 15-25% denního energetického příjmu během ranního jídla. Bez snídaně dostáváme zpravidla hlad v čase oběda a pak do sebe dostáváme spoustu nezdravéch potravin. Jakmile si ráno přivstanete, budete mít čas připravit si zdravé jídlo, které vás nastartuje na celý den. A nejen na jeho přípravu, ale také na klidnou konzumaci beze spěchu.

 

Kvalita spánku

vstávání

Pokud nemáme nastavenou spánkovou rutinu, může to mít špatné důsledky na naše zdraví jako je vysoká hladina cholesterolu nebo obezita. Postupem času zjistíte, že se v posteli nemusíte válet 10-12 hodin, abyste dosáhli kvalitního spánku. Vstávání v 5:30 vám zajistí plno energie, abyste mohli začít nový den. Pravidelný režim spánku skutečně zlepšuje jeho kvalitu a také váš pocit.

 

BONUS: Jak se stát ranním ptáčetem

vstávání

Teorie je vždy snazší než praxe, takže jak se vůbec stát ranním ptáčetem? Zde je několik tipů:

  • Nechte si roztáhnuté závěsy nebo žaluzie než jdete spát, ranní světlo vás dostane z postele samo.
  • Alespoň hodinu před spaním odpojte veškerou elektroniku. Modré světlo brzdí produkci melatoninu, hormonu, který řídí spánkový cyklus.
  • Choďte do postele brzy.
  • Umístěte si budík na druhou stranu pokoje.
  • Vyjděte z ložnice hned, jak vstanete.
  • Vytvořte si plány.
  • Zapisujte si své splněné úkoly do velkého kalendáře, který máte neustále na očích.
  • Odměňujte se.

Zdroj: https://brightside.me/wonder-curiosities/why-i-started-waking-up-at-530-am-and-how-it-changed-my-life-544460/

Facebook Komentáře