Pouhých 7 minut denně a můžete se zbavit nepříjemné bolesti zad a zlepšit postoj těla

Bolest zad je nepříjemný stav, který může být způsoben jak nadměrnou zátěží, tak neustálým setrváváním na jednom místě. Řešení představuje těchto 7 cviků, které vám dohromady zaberou pouhých 7 minut denně. Zajistí harmonii, dobrý postoj a pohodu. Pokud se nevyhnete sedavému životnímu stylu a přepadávají vás bolesti páteře, tyto cviky jsou pro vás ideálním řešením. Cvičení se skládá z pohybů, které posilují svaly a podporují lepší protažení. Za krátký čas tak budou vaše záda schopna čelit zátěži a bolest zmizí.

Protažení podkolenní šlachy

Lehněte si na záda, zvedněte jednu nohu a chyťte ji pod kolenem. Držte 30 vteřin a poté opakujte s druhou nohou.

Přitažení kolene k hrudníku

Jemně přitáhněte jedno koleno k hruníku a držte pod kolenem 20 vteřin. Zopakujte na druhou nohu.

Rotace na zádech

V případě bolesti zad cvičte velmi jemně a pomalu. Jakmile si lehnete na záda, překřižte jednu pokrčenou nohu přes druhou, chyťte se za koleno a natáhněte ruku na opačné straně. Dívejte se na druhou stranu než máte pokrčenou nohu. Držte 20 vteřin a zopakujte na druhou nohou. Cvičte 5 – 6x na obě nohy.

Překřížená kolena

Lehněte si na záda a zvedněte pokrčené nohy. Dejte si nohu přes nohu a chytněte pod spodním kolenem. Držte 20 vteřin a poté nohy vystřídejte.

Výpady

Narovnejte se a udělejte výpad přesně tak, jak je znázorněno na obrázku. Držte rovná záda a váhu přeneste na přední koleno. Svaly na zádech by měly být zpevněné. Zůstaňte v pozici 30 vteřin a poté vyměňte nohy.

Protažení čtyřhlavého svalu

Lehněte si na bok, chyťte si jednu nohu za špičku za vašimi zády a protáhněte. Držte 20 vteřin a poté opakujte na druhém boku.

Váha na patách

Postavte se proti zdi, opřete se a přeneste váhu pouze na paty současně s tlačením zad dolů. Vydržte co nejdéle budete moct.

Nezapomeňte se po cvičení dobře protáhnout a myslete na tuto sestavu každý den. Za chvíli uvidíte a hlavně ucítíte první výsledky.

Zdroj: http://www.feelhealthylife.com/2018/06/only-7-minutes-will-take-you-and-the-pain-in-the-back-will-disappear-forever-and-your-figure-will-become-much-more-graceful/

Facebook Komentáře