Přeneste si kus francouszké atmosféry do vaší domácnosti! S tímto lahodným krémem to půjde raz dva

 

Tento francouzský krém je naprosto fantastický. Především jeho recept je velmi jednoduchý, příprava rychlá, chuť báječná a konzistence tak načechraná a pěnová, že se vám bude rozpouštět na jazyku.

Recept

Ingredience:

  • 2 vejce
  • 400 ml čerstvého mléka
  • 4 PL škrobu
  • ½ hrnku cukru

Příprava:

Škrob smíchejte s polovinou cukru, poté přidejte 2 vejce a dobře promíchejte, abyste se zbavili zbytečných hrudek. Zbytek cukru nasypte do hrnce a přidejte čerstvé mléko. Ohřívejte, dokud se směs nezačne vařit a poté nalijte ke škrobu, cukru a vejcím. Vše promíchejte a vraťte na zapnutou plotnu. Pomalu ohřívejte několik minut, dokud se krém nezahustí.

Jakmile je konzistence akorát hustá, rovnoměrně rozložte krém do vhodných misek a nechte vychladnout. Nejlepší je, až když je studený, proto musíte být trpěliví a vydržet několik hodin.

K přípravě je potřeba asi 40 minut, navíc krém není náročný ani pro vaši peněženku, neobsahuje tolik kalorií jako většina jiných dezertů a pro ženy, které si rády udržují štíhlou postavu je ideální. Nepřiberete, ale přesto si pochutnáte.

Zdroj: http://www.feelhealthylife.com/2018/06/fluffy-and-delicious-french-cream-the-preparation-is-very-fast-and-becomes-so-delicious-and-fluffy-that-it-melts-in-the-mouth-with-each-spoon/

Facebook Komentáře