Prvních 5 zemí světa s nejvyšším počtem vražd

Je známo, že moderní svět je všechno, jen ne bezpečné místo. Ale může být až šokující, když vidíme, kolik nebezpečí se na naší planetě skrývá. Dnešní „top pětka“ to akorát dokazuje. Dle statistických údajů počtu vražd na 100 000 obyvatel za rok je následujících pět zemí světa na prvních příčkách.

Guatemala (5. místo)

S populací téměř 16 miliónů obyvatel je Guatemala nejlidnatější zemí Střední Ameriky. V průměru je zde spácháno zhruba 100 vražd za každý měsíc.

El Salvador (4. místo)

Hluboce zasažený dlouhodobou a devastující občanskou válkou (1979 – 1992) je stát Salvador ve Střední Americe domovem asi 6,3 miliónů lidí. Mimořádně vysoká míra vražd v této zemi souvisí s gangy a kriminalitou mladistvých. Například v roce 2004 se jednalo o 60% vražd spáchaných v Salvadoru místními gangy, které soutěží o moc a území.

Belize (3. místo)

Belize s populací okolo 340 000 lidí je nejméně hustě osídlenou zemí ve Střední Americe. Navzdory svým úžasným přírodním krásám a divočině, není tato země ideálním místem k životu. Jedná se o jednu z nejnebezpečnějších zemí na světě s počtem téměř 45 vražd na 100 000 obyvatel. Vraždy jsou obzvláště časté v městské čtvrti Belize City, kde se například v roce 2007 stala polovina všech vražd daného roku.

Venezuela (2. místo)

Venezuela se nachází na severním pobřeží Jižní Ameriky a je známá jako jeden z největších světových vývozců ropy. Ale také jako země s všudypřítomným nebezpečím a neobvykle vysokým počtem vražd. Každoročně je ve Venezuele zabito více než 50 lidí na 100 000 obyvatel a v posledních desetiletích se jejich počet neustále zvyšuje.

Honduras (1. místo)

Podle OSN má pro drogy a kriminalitu Honduras, domov asi 8,25 miliónu lidí, nejvyšší míru vražd ze všech zemí světa. Průměrná míra se pohybuje okolo 90,4 vražd na 100 000 obyvatel, což znamená, že v této zemi je zabit zhruba každý tisící člověk. Vzhledem k tomu, že Honduras je oblíbenou turistickou destinací, turisté jsou bohužel často oběťmi různých násilných činů.

Zdroj: https://list25.com/25-countries-with-the-highest-murder-rates-in-the-world/

Facebook Komentáře