světová místa

Světová místa, která všichni dobře známe, ale věděli jste, co ve skutečnosti skrývají?

Někteří psychologové tvrdí, že skutečnost, kde vidíme bohatý a detailní obraz světa je pouhá iluze. Protože není-li něco zajímavé, nevěnujeme tomu pozornost. V určitých chvílích jsme jen malá část toho, co nás obklopuje a nevšimneme si, co se skrývá před našim vědomím. My jsme se rozhodli vybrat pár takových míst, kolem kterých můžete chodit dnes a denně, a přesto o nich nevíte vše.

Tajný Club 33 v Disneylandu

světová místa

V samotném srdci New Orleans v Disneylandu se schovává velmi tajná exkluzivní restaurace – Club 33. Walt Disney potřeboval místo, kde by hostil sponzory, celebrity a politiky. Bohužel, prostor byl oficiálně otevřen pouze v květnu 1967 – pár měsíců poté Walt Disney zemřel. Stále existuje dlouhý seznam čekatelů, kteří jsou dychtiví po tom, stát se členy této restaurace. Zřejmě nemusíme zmiňovat, že roční členský poplatek je více než nadprůměrný.

Soukromý apartmán Gustava Eiffela

světová místa

Eiffelova věž byla dokončena v roce 1889 a brzy se vědělo, že architekt Gustav Eiffel nezapomněl ani na svou maličkost a postavil si malý byt blízko vrcholku světa. Spousta pařížské smetánky se snažila pronajmout toto útulné hnízdo blízko nebi, ale Eiffel je vždy odmítl. Své místo si chránil sám pro sebe, pro svou relaxaci a hostil zde prestižní hosty jako například Thomase Edisona. Dnes je prostor pro návštěvníky promítán na veliké obrazovce.

Kolejiště 61 na Grand Central Terminálu v New Yorku

světová místa

Hluboko pod tanečním sálem hotelu Waldorf Astoria je tajný terminál, který se datuje do 30. let minulého století jako součást Grand Central Terminalu, kde se nachází kolejiště 61. Mělo speciální účel pro prezidenta Franklina Delana Roosevelta, aby vždy dorazil do New Yorku bez povšimnutí. Důvod byl takový, že ho nikdo neměl vidět na invalidním vozíku, kam ho bohužel dohnala obrna. Ačkoli je těžké to dokázat, kolejiště 61 je zřejmě stále funkční. Pravděpodobně je využíváno pro tajný útěk prezidenta nebo celebrit, které zrovna navštěvují město.

Balkón ve 103. patře budovy Empire State Building

světová místa

Turisté obvykle navštěvují 86. podlaží s pozorovací plochou budovy Empire State Building. Větší nadšenci se dokonce nechají vyvézt výtahem do 102. patra, aby mohli vidět svět za masivními okny. Ale jen hrstka ví, že existuje ještě 103. podlaží, které představuje tajný prostor. Z větší části je vyhrazeno pouze pro nebojácné celebrity.

Tajná komnata v budově Národní knihovny v Indii

světová místa

Historie budovy Národní knihovny v Indii se datuje do dnů období Rádž. Proto byli archeologové nadšeni z objevení tajného pokoje v 250 let staré budově. Místnost, která byla tak tajná, že neměla žádný vchod, okna a případně ani padací dveře, aby do ni nemohl nikdo vstoupit. Vědce samozřejmě napadlo, že prostor byl určen pro mučení nebo pro neuvěřitelné poklady. Ovšem většina byla zklamána, když objevili místo plné bahna, jehož účel zůstává stále skryt.

Pozoruhodné tajné místo na Times Square

světová místa

Všechna tajná místa nemusí být vysloveně tajná. Někdy je můžeme pozorovat neustále. Například slavná budova Times Square, kde každý rok stoupá silvestrovská koule, vlastní své tajemné místo. I když je ve skutečnosti překvapivě prázdné. Wallgreens pronajímá první 3 patra. Vrchní patro zaujímá One Times Square Production Management Team vždy na Nový rok, ale mezitím v podstatě nic není, což hází na místo, které je tak viditelné pro ostatní, malý závoj tajemství. K čemu vlastně jinak slouží?

Tenisový klub Vanderbilt v Grand Central Terminalu

světová místa

Další skryté místo Grand Central Terminalu ukrývalo v 60. letech exkluzivní tenisové kurty v horních patrech. Kdysi byly otevřeny veřejnosti, ale v roce 1984 se Donald Trump rozhodl kurty převzít do svého vlastnictví a změnit je na soukromý tenisový klub, kde mohou hrát pouze celebrity a jiná tenisová esa. V roce 2009 byl klub Vanderbilt zrušen a vzniklo místo s plným servisem pro zaměstnance Metro North Railways. Nakonec se Vanderbilt přestěhoval do 4. patra v roce 2011, kde byly postavveny nové kurty.

Pohřbené pozůstatky starých londýnských ulic

světová místa

Na místě, kde se křižuje silnice Charring Cross a ulice Old Compton v Soho se nachází dopravní ostrov, na kterém když stojíte, přímo pod sebou můžete vidět přes kovový rošt dva názvy starých viktoriánských ulic, jež se nacházejí ve stěně pod zemí. Můžete tak nahlédnout do zapomenutých pozůstatků starého Londýna; do malé části dlouhé ztracené ulice Little Compton. V té době byly ulice na mnohem nižší úrovni než dnes a na rohu Soho stál veřejný dům Coach and Horses. V roce 1896 se ulice Little Compton změnila na přijatelnější místo a nakonec v ní vyrostl kancelářský blok, který byl v minulosti dlouho ponechán.

Taneční sál Flinders Street Station

světová místa

V nejvyšším patře nejrušnějšího nádraží v Austrálii se nachází opuštěný nádherný taneční sál, který byl původně přednáškovou místností Victorian Railways Institute. Později v 50. a 60. letech se stalo místem pro veřejné tance, které zaplnily prostor, dokud tanečníci nechytili poslední vlak domů.

Vápencový kolos na Apeninách

světová místa

Tato obří hora připomínající napůl muže a napůl sochu byla postavena na konci 16. století v Itálii a skrývá v sobě opravdové tajemství. Uvnitř se nachází několik místností, které tento kolos kdysi přivedly k životu. Monstrum v jeho levé ruce vyvěrá vodu z podzemního pramene. Říká se, že uvnitř jeho hlavy je umístěn jakýsi krb, který při zažehnutí vypouští kouř z nosních dírek této majestátní sochy.

Zdroj: https://brightside.me/wonder-places/10-well-known-places-thatve-been-hiding-a-secret-for-a-long-time-510860/

Facebook Komentáře