skvrny

Tipy, jak si poradit se 6 nejběžnějšími skvrnami

Červené víno

Jakkoli se to může zdát podivné, skvrny od červeného vína snadno odstraníte ingrediencí, kterou máme doma všichni – kuchyňskou solí. Jak na to? Sundejte si znečištěný kus oblečení, co nejvíce ho napněte a hojně ho zasypte. Poté smyjme vlažnou vodou a dejte vyprat. Pokud jste si oblečení sundali včas, skvrna by měla být pryč.

skvrny

Mastný flek

Také mastný flek čas od času potrápí každého z nás. Víte co na něj skutečně zabírá? Absolutně nejúčinnější je běžný saponát na nádobí. Nechte ho pár minut působit a poté už jen prádlo vyperte jako obvykle. A skvrny budou ta tam.

Káva

V případě kávy nám nejlépe pomůže studená voda. Vymáchejte v ní znečištěné oblečení, zaperte ho a následně vyperte prádlo jako obvykle. Skvrna by měla zmizet. A pokud ne, pomůže starý dobrý odstraňovač skvrn.

Džus

Co zaručeně pomůže na skvrny od džusu? Ideální variantou je obyčejný vinný ocet, který má doma každá správná hospodyňka. Pokud nezabere, pak vyzkoušejte ještě zubní pastu. No a poslední možností je běžně dostupný odstraňovač skvrn. Vyperte prádlo jako obvykle a užijte čistého oblečení beze skvrn.

skvrny

Krev

I u krve platí, že čím dříve na odstranění fleku zapracujete tím lépe. Pozor, měla by se na ně nejprve použít studená voda. Tím se zbavíte největšího znečištění a poté už jen prádlo vyperete jako obvykle. A skvrna by měla fuč.

Zdroj: http://mentalfloss.com

Facebook Komentáře