Top 5 věcí, které v Mexiku rozhodně musíte zažít

1) Projížďka vlakem

Vydejte se na cestu neuvěřitelnou přírodou skrz naskrz Mexikem z Chihuahua do al Pacifico. Z jakého důvodu? Finální destinací je totiž Copper Canyon, přírodní rezervace s úchvatným okolím, která je až 4x rozsáhlejší než proslulý Grand Canyon v USA. Túra klikatými cestičkami a dech beroucí výhledy jsou totiž rozhodně zážitky, které si nechcete nechat ujít.

2) Ochutnávka tequill

Snad nic si s Mexikem nespojujeme víc než obrovské barevné sombrero a tequillu. Při návštěvě Mexika, a zejména pak jejich hlavního města, byste se proto rozhodně měli zastavit v některém z místních barů na drink. Nebo dva. Anebo tři.

3) Za uměním

Mexico city je doslova natřískané uměleckými galeriemi, výstavami a kulturními památkami. Zastánci moderního umění by určitě neměli vynechat ani návštěvu „Blue House“ v Colonia del Carmen, kde celé své mládí tvořila jedna z nejznámějších mexických umělkyň – Frida.

4) Za Mayi

Mayům vděčíme za mnohé. Kmen s rozsáhlou historií za sebou kromě kalendáře (a pár milionů svých potomků) zanechal také jiné památky, které rozhodně stojí za vidění. Pokud vás jejich historie zajímá, pak se vydejte na průzkum oblasti, kde se dodnes zdržují – Yucatanu. Navštivte přitom třeba jednu z nejznámějších památek, ruiny Chichén Itzá.

5) Zaplavat si

Milovníci podmořského světa, ale také lovci neobyčejných zážitků si rozhodně nemohou nechat ujít „Světové akvárium“ v Baja California. Právě na tomto místě si můžete zaplavat s delfíny a velrybami.  A ti, kterým to nebude stačit, se mohou potopit o několik metrů níž pod hladinu, a vidět z tohoto neobyčejného světa ještě o trochu víc.

Zdroj: https://www.wanderlust.co.uk

 

Facebook Komentáře