prostor

Top 6 vychytávek, jak opticky zvětšit malý prostor v obývacím pokoji

Zapomeňte na tmavou barvu

Absolutním zabijákem pro malé prostory jsou zdi, nábytek a dekorace v tmavých barvách. Zvolte místo toho vybavení v bílé, krémové či béžové. Uvidíte, jak váš mini-obývák rázem prokoukne.

prostor

Vyprázdněte zdi

Pokud chcete prostory opticky rozšířit, pak byste to neměli přehánět s dekoracemi, obrazy a přeplněnými poličkami. Místo toho vsaďte na jednoduchý design a minimalismus. Nemusíte přeci mít za každou cenu dekoraci na každičkém milimetru čtverečním vašich zdí.

Vyzkoušejte proužky

Pruhy na zdech nebo podlaze. Netradiční vychytávka pro odvážlivce, kteří se nebojí být originální. Ať už je to černobílá plovoucí podlaha, která obývací pokoj prodlouží, anebo jedna pruhovaná stěna, obojí se postará o optické zvětšení prostor.

prostor

Závěsy v barvě zdí

Máte-li v bytě větší okna, pak máte zčásti vyhráno. Pokud máte francouzská okna, máte vyhráno dvojnásobně. Zvětšit mini-obývák ale můžete snadno také tím, že si do bytu pořídíte závěsy ve stejné barvě, jakou mají vaše zdi.

Pořiďte si zrcadla

Pokud patříte mezi ty méně šťastné a s okny si vyhrát příliš nemůžete, vsaďte na zrcadla. I ty totiž opticky přidávají na rozměrech. Jako bonus tím zabavíte například svou dámskou návštěvu, která od vašich zdí zaručeně neodtrhne oči.

Zavěste televizi

No a v neposlední řadě, uberte na nábytku. Zahoďte třeba stolek pod televizi a místo toho ji zavěste. Minimalizujete tím počet věcí, což opticky zvětší váš obývací pokoj. Navíc si ušetříte čas s utíráním prachu. A to už se vyplatí.

Zdroj: https://experthometips.com/

Facebook Komentáře