Vidět kus světa téměř zadarmo? Všechno jde, pokud se nebojíte

Vystoupat na Mt. Everest, vidět Eiffelovu věž, projet Afriku na kole a spousta dalších přání a snů. Svět je plný dobrodružství s neomezeným množstvím možností. Bohužel, naše sny a touhy jsou dost často potlačovány v důsledku nedostatku financí. Ovšem, ne vždy tomu tak musí být. Jelikož ve většině případech nejvíce prostředků vydáme za ubytování, nyní vám chceme předat některé nápady, jak vidět ze světa to, co si nejvíce přejete, aniž byste museli utratit více než musíte.

Výměna domů

Ačkoli někteří z vás možná nejsou spokojení s myšlenkou přebývání někoho cizího u vás doma, během posledních několika desetiletí získal tento nápad s výměnou domů vysokou popularitu.

Dobrovolnictví

Dobrovolničit pro dobrou věc neznamená pouze pomáhání obětem zemětřesení nebo starost o sirotky, budete mít také svůj let, ubytování i jídlo. Ale vždy mějte na paměti, že při těchto akcích bude většina organizací vyžadovat značný časový závazek (nejméně 1 – 2 roky).

Pronájem

Pokud máte to štěstí, že máte svůj byt v soukromém vlastnictví, pak jej můžete pronajmout, když jste zrovna na dovolené. Váš bankovní účet neutrpí žádnou velkou ztrátu, i když jste zrovna na cestách.

Stopování

Pravdou je, že se jedná o celkem nebezpečnou záležitost, někde dokonce i nelegální, ovšem například na Kubě se jedná o normální věc, na kterou si rychle zvyknete.

Práce na výletní lodi

Zatímco pracovní podmínky jsou někdy více než náročné, získání práce na palubě výletní lodi může být výrazně jednodušší, jak vidět kus světa.

CouchSurfing

CouchSurfing by mohl být nejznámějším způsobem, jak si zdarma zajistit na noc ubytování, pokud vám nevadí spát v křesle, na gauči nebo i na podlaze.

Zdroj: https://list25.com/25-ways-to-travel-cheap-and-see-the-world/

Facebook Komentáře