zabijáci hubnutí

Zabijáci hubnutí! Na těchto pět věcí si při dietě dejte určitě pozor!

Zabijáci hubnutí! Na těchto pět věcí si při dietě dejte určitě pozor!

Zrazují vás všechny diety, které zkusíte? Možná, že děláte či naopak zapomínáte dělat, některou z pěti následujících věcí. Jedná se totiž o hotové zabijáky každé diety.

1. Málo vody

zabijáci hubnutí

Nejen při dietě, ale i v běžném životě, je dostatečné množství tekutin pro naše tělo důležité. Možná byste se divili, co voda dokáže. Jestliže vás trápí například celulitida, ale cvičení nepomáhá, je dost možné, že nedodržujete pitný režim. Pokud ale začnete, s celulitidou se můžete brzy rozloučit.

2. Příliš mnoho stresu

zabijáci hubnutí

Někdo ve stresu hubne, jiní ho utěšují jídlem. A to je právě ta chyba! Držíte dietu, jde vám to, ale v práci vás zrovna někdo naštval? Zajíst to čokoládou se nabízí jako řešení, ale nechcete si přece zkazit celou dietu, která vás stála takové úsilí. Pokud chcete zhubnout, musíte přestat stres zajídat. Místo jídla si pusťte vaši oblíbenou písničku nebo vezměte do ruky knížku, to vás zaručeně uklidní.

3. Nekořeníte, ale solíte

zabijáci hubnutí

Myslíte si, že když přestanete dochucovat jídla, děláte správně. Pokud ale z dochucovadel nevyhodíte sůl, děláte to vlastně zbytečně. Sůl je zabijákem všech diet. V malém množství neškodí, ale nesmí ji být moc. Naopak takové chilli může vaší dietu pořádně nakopnout. Koření jako takové tedy rozhodně od věci není, jen se musí vědět, jaké použít.

4. Hubnutí pomocí půstu

zabijáci hubnutí

Nejíst není řešení. Vaše tělo při hladovění trpí ve výsledku více, než když jíte nezdravě. Pokud navíc nedáte tělu najíst a myslíte si, že stačí například jen večeře, pak jste na omylu. Pokud bude mít tělo jednou hlad, bude si to do příště pamatovat a utvoří si tak tukové zásoby pro příště. Pravidelný režim je tedy při hubnutí nutností. Nezapomínejte kromě snídaně, oběda a večeře, také na svačiny. Mít jich můžete klidně několik denně, ale pozor na to, co si do nich připravíte.

5. Jídlo u televize

zabijáci hubnutí

Velkým pokušením je mlsání u televize. Řada lidí na tomhle při dietách skutečně ztroskotá. Proč si ale místo chipsů nenakrájet salátovou okurku nebo si neudělat rajčata s mozzarellou? Mlsat se dá přece i zdravě!

Facebook Komentáře